Fiatal, de rutinos csapattal utazik a magyar válogatott a szumó Európa-bajnokságra

Kialakult a magyar válogatott kerete a skóciai Stirlingben megrendezendő felnőtt szumó Európa-bajnokságra. A Magyar Sumo Szakszövetség elnökségének döntése értelmében 16 versenyző képviselheti hazánkat a kontinensviadalon, a teljes magyar küldöttség pedig 22 főből áll majd.

A keret összeállítását három válogatóverseny előzte meg, amelyek közül az egyik nemzetközi megmérettetés volt. A versenyzők jelenleg összevont válogatott edzéseken és klubjaikban készülnek a június 26. és 28. közötti Európa-bajnokságra.

„Egy viszonylag fiatal csapatról beszélünk, kevés a 25 év feletti versenyzőnk, ugyanakkor szinte mindenki bizonyított már korosztályos Európa- és világbajnokságokon. Bízom benne, hogy most is sikeres szereplés vár ránk, és szép eredményekkel térhetünk haza” – mondta Ancsin László, a Magyar Sumo Szakszövetség elnöke.

A stirlingi Európa-bajnokság a magyar szumó egyik legfontosabb idei nemzetközi megmérettetése lesz, amely egyben fontos állomást jelent a fiatal generáció további fejlődésében is.

A magyar keret:

Márai Csenge (Sziget Sport Club) – 55 kg
Kaszás Elza (Érdi Spartacus SC) – 60 kg
Tóth Réka (NIKÉ) – 65 kg
Baljer Kitti (Érdi Spartacus SC) – 65 kg
Kaszás Lilla (Érdi Spartacus SC) – 73 kg
Varga Lili (Tököli Birkózó Club) – 73 kg
Kocsis Ferenc (NIKÉ) – 70 kg
Juhász István (NIKÉ) – 77 kg
Zsivnovszki Péter Zsombor (Sziget Sport Club) – 85 kg
Buzás Patrik (Érdi Spartacus SC) – 85 kg
Nagy Péter (Érdi Spartacus SC) – 92 kg
Márai Kende (Sziget Sport Club) – 92 kg
Délceg József (Érdi Spartacus SC) – 100 kg
Szilágyi Erik Márk (Dunaharaszti MTK) – 100 kg
Gyuricza Marcell (Tököli Birkózó Club) – 115 kg
Gyenes Bence (Érdi Spartacus SC) – 115 kg